Італія може запровадити щомісячний триденний відпустку для робітниць з хворобливими менструальними періодами. У разі прийняття цього закону вона стане першою західною країною з подібною практикою щодо жінок.

Нижня палата італійського парламенту приступила до обговорення законопроекту, який зобов’язує роботодавців щомісяця оплачувати три дні відпустки для співробітниць, які відчувають біль під час менструації. Документ підготували чотири депутати-жінки від правлячої Демократичної партії.

Як пише газета Поступ, країні є ті, хто побоюється, що закон може дискредитувати жінок, які борються за рівноправність статей. При наймі на роботу чоловіки можуть стати більш пріоритетними співробітниками.

Такий закон вже запроваджений у низці східних країн, наприклад, в Японії і Південній Кореї, крім того, подібні короткострокові відпустки є в деяких провінціях Китаю.

На сьогоднішній день в Італії жінкам гарантовані п’ять місяців декретної відпустки на час вагітності та пологів, протягом якого їм виплачується 80 відсотків від заробітної плати. Відмовитися від нього вони не мають права. Після обоє батьків мають право взяти шість додаткових місяців відпустки по догляду за дитиною з виплатою 30 відсотків зарплати.

informator
skochylyas@yahoo.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *