Зігмар Габріель

У Німеччині призначений новий глава МЗС

У ФРН змінився глава міністерства закордонних справ. Відповідний указ розміщено на сайті президента Йоахіма Ґаука.

У ньому відзначаються величезні заслуги колишнього міністра Франка-Вальтера Штайнмайера. «Всім нам буде важко звикнути до змін, — йдеться в тексті. — Ім’я Франка Штайнмайера назавжди пов’язано з німецькою зовнішньою політикою. Він без відпочинку вів переговори, виступав в якості посередника, переконував і вмовляв. Свою енергію він продемонстрував на переговорах щодо іранської ядерної операції і під час контактів між протиборчими сторонами на Україні».

Новим главою МЗС призначений колишній глава Мінекономіки Зігмар Габріель. «Ви приймаєте міністерство закордонних справ у важкі часи, — попередив його Гаук. — Ставки високі як ніколи. Ми зіткнулися з серйозними проблемами: нам потрібно захистити Євросоюз і Трансатлантичне партнерство і працювати на благо майбутнього. Я бажаю вам удачі». На місце Габріеля призначена колишній міністр юстиції Бригіта Ципріс.

Франк-Вальтер Штайнмайер обіймав посаду голови МЗС з 2005 по 2009 рік і з 2013 по 2017-й. Він розробляв трьохетапний план врегулювання грузино-абхазького конфлікту, допомагав налагодити контакти між Грузією, Росією, Південною Осетією і Абхазією в серпні 2008 року. В лютому 2014-го виступив одним з гарантів при підписанні угоди про врегулювання політичної кризи на Україні між президентом України Віктором Януковичем та лідерами опозиції. Висунутий як кандидат на пост президента Німеччини на виборах 12 лютого 2017 року від «Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *