У надрах Землі виявили гігантську «водяну фабрику»

Ірландські, канадські і китайські геофізики показали, що вода на Землі виникла в результаті хімічних реакцій в її надрах, а не була занесена на планету астероїдами або метеоритами. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Earth and Planetary Science Letters, а коротко про нього повідомляє New Scientist.

Вчені змоделювали умови, які характерні для надр Землі, зокрема температуру близько 1,4 тисячі градусів за Цельсієм і тиск, в 20 тисяч разів більше, ніж у поверхні планети. При таких параметрах діоксид кремнію, що міститься в мантії, вступає в хімічну реакцію з воднем, що призводить до утворення води та гідриду кремнію.

Геофізики з’ясували, що такого роду реакції можуть відбуватися на глибині від 40 до 400 кілометрів від поверхні планети. Виявилося, що подібна взаємодія може спровокувати накопичення води в межах мінеральних порід, а не їх поверхні і зростання тиску до 200 тисяч атмосфер. Останнє, зокрема, при виході рідини з об’єму породи, може призводити до появи глибоких землетрусів.

Вчені надалі сподіваються з’ясувати, чи характерне описуване ними явище для всієї приповерхневої мантії планети чи є локальним утворенням. В останньому випадку це означає, що воду на планету занесли астероїди або комети.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *