Франсуа Олланд

Президент Франції Франсуа Олланд закликав європейські країни дати рішучу відповідь його американському колезі Дональду Трампу, який схвально відгукнувся про вихід Великобританії з Євросоюзу. Як передає в суботу, 28 січня, Reuters, про це він сказав на саміті лідерів європейських країн Середземномор’я, щопроходить у португальському Лісабоні.

На думку Олланда, підтримуючи наміри інших країн наслідувати приклад Великобританії, Трамп підриває цілісність ЄС. «Кожен раз, коли президент США робить подібні заяви щодо Європи і кожен раз, коли він говорить про Brexit як про моделі для інших країн, на мою думку, ми повинні відповісти», — підкреслив президент Франції.

Раніше на прес-конференції з прем’єр-міністром Великобританії Терезою Мей президент Сполучених Штатів назвав Brexit «чудовою річчю» для цієї країни.

28 січня в Лісабоні проходить саміт лідерів середземноморських країн Євросоюзу. У столиці Португалії зібралися сім глав держав і урядів: президенти Франції та Кіпру Франсуа Олланд і Нікос Анастасіадіс, а також прем’єри Португалії, Італії, Іспанії, Греції та Мальти Антоніу Кошта, Паоло Джентілоні, Маріано Рахой, Алексіс Ціпрас і Джозеф Мускат. Мета форуму — обговорити актуальні проблеми, в тому числі вплив напливу біженців на економіку і політичну кризу в Європі.

24 січня Верховний суд Великобританії зобов’язав Мей отримати схвалення парламенту перед запуском Brexit.

23 червня 2016 року у Великобританії пройшов референдум, на якому більшість громадян проголосували за вихід з ЄС. Після цього Девід Кемерон, який займав пост прем’єр-міністра, заявив про свій відхід у відставку, за цим послідувала зміна уряду. Кабмін очолила Тереза Мей, в цьому році вона має намір почати переговори про Brexit.

informator
skochylyas@yahoo.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *