Франсуа Олланд

Олланд закликав Європу дати відповідь Трампу, який похвалив Brexit

Президент Франції Франсуа Олланд закликав європейські країни дати рішучу відповідь його американському колезі Дональду Трампу, який схвально відгукнувся про вихід Великобританії з Євросоюзу. Як передає в суботу, 28 січня, Reuters, про це він сказав на саміті лідерів європейських країн Середземномор’я, щопроходить у португальському Лісабоні.

На думку Олланда, підтримуючи наміри інших країн наслідувати приклад Великобританії, Трамп підриває цілісність ЄС. «Кожен раз, коли президент США робить подібні заяви щодо Європи і кожен раз, коли він говорить про Brexit як про моделі для інших країн, на мою думку, ми повинні відповісти», — підкреслив президент Франції.

Раніше на прес-конференції з прем’єр-міністром Великобританії Терезою Мей президент Сполучених Штатів назвав Brexit «чудовою річчю» для цієї країни.

28 січня в Лісабоні проходить саміт лідерів середземноморських країн Євросоюзу. У столиці Португалії зібралися сім глав держав і урядів: президенти Франції та Кіпру Франсуа Олланд і Нікос Анастасіадіс, а також прем’єри Португалії, Італії, Іспанії, Греції та Мальти Антоніу Кошта, Паоло Джентілоні, Маріано Рахой, Алексіс Ціпрас і Джозеф Мускат. Мета форуму — обговорити актуальні проблеми, в тому числі вплив напливу біженців на економіку і політичну кризу в Європі.

24 січня Верховний суд Великобританії зобов’язав Мей отримати схвалення парламенту перед запуском Brexit.

23 червня 2016 року у Великобританії пройшов референдум, на якому більшість громадян проголосували за вихід з ЄС. Після цього Девід Кемерон, який займав пост прем’єр-міністра, заявив про свій відхід у відставку, за цим послідувала зміна уряду. Кабмін очолила Тереза Мей, в цьому році вона має намір почати переговори про Brexit.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *