Міністр освіти Росії Ольга Васильєва нав’язує суспільству свою особисту думку, виступаючи проти носіння хіджабів в школах. Таку позицію висловив в Instagram глава Чечні Рамзан Кадиров.

«Викликає здивування, що міністр замість того, щоб поправити місцевих керівників, своє особисте переконання нав’язує мільйонам громадян. Мої три доньки навчаються в школі, носять хіджаб, мають відмінні оцінки. Ольга Васильєва вимагає, щоб вони зняли хустки? Дівчатка цього ніколи не зроблять», — написав він.

Стаття 28 Конституції Росії, що гарантує свободу совісті і віросповідання, нагадав Кадиров. «Мабуть, не всі чиновники читали цю статтю», — зазначив він, пояснивши, що хустка є «важливою частиною одягу мусульманина».

Глава Чечні висловив думку, що тема носіння хіджабів піднімається, щоб відвернути увагу суспільства від реальних проблем школи. «Наркоманія, пияцтво, злочинність, систематичні посягання викладачів на статеву недоторканість дітей… Ось що повинно турбувати всіх, хто воює з хіджабами», — зазначив Кадиров.

У Міносвіти відмовилися коментувати «Інтерфаксу» заява керівника Чеченської Республіки.

Дискусії навколо носіння хіджабів в школах загострилися після того, як стало відомо, що в цілях профілактики екстремізму напередодні чемпіонату світу з футболу, який пройде в Росії в 2018 році, керівництво Татарстану вимагало від учителів і учениць школи в селі Білозір’я зняти мусульманські хустки.

24 січня ситуацію прокоментувала Васильєва. Вона зазначила, що питання вже вирішено Конституційним судом, який постановив, що «хіджабу як подчеркивающему національну приналежність не місце в школі». «Не думаю, що істинно віруючі люди атрибутикою своє ставлення до віри намагаються підкреслити», — додала міністр освіти.

Верховний суд Росії визнав законною заборону на носіння хіджабів і іншої релігійної атрибутики, а також міні-спідниць, джинсів, одяг з глибоким декольте і пірсингу в школах Мордовії в лютому 2015 року. Спочатку заборона був встановлений урядом республіки.

informator
skochylyas@yahoo.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *