Вартість нафти може зрости до кінця 2017 року до 70 доларів за барель внаслідок досягнення рівноваги між попитом і пропозицією. З таким прогнозом виступили аналітики Citibank, повідомляє knoxdiggs.com. При цьому в найближчі місяці нафту не вийде з меж коридору 53-58 доларів за барель.

У короткостроковій перспективі аналітики очікують середню вартість нафти у 55 доларів за барель у першому кварталі і 56 доларів за барель у другому кварталі. Попередні прогнози становили 50 і 54 долара за барель відповідно.

У січні члени ОПЕК знизили видобуток сировини на один мільйон барелів на добу, до 32,06 мільйона.

З 1 січня нинішнього року ОПЕК і низка країн, що не входять в організацію, обмежили видобуток нафти на півроку. Угода про це була досягнута між Росією і картелем на початку грудня 2016 року. Їй передувала домовленість, підписана на саміті ОПЕК у Відні, де картель зобов’язався знизити видобуток на 1,2 мільйона барелів на добу.

У свою чергу, Росія пообіцяла скоротити видобуток на 300 тисяч барелів на день, що становить більше половини від всіх зобов’язань, які взяли на себе країни-експортери, що не входять в картель. У грудні падіння видобутку Росії склало близько 30 тисяч барелів на день.

informator
skochylyas@yahoo.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *